sušené bylinky v sušičce excalibur

Sušička zeleniny a bylinek s časovačem - Excalibur

Vyberte si z naší limitované nabídky inovovaných modelů Excalibur, tu nejvhodnější sušičku ovoce. Vybrat můžete sušičku ovoce Excalibur s 5 tácy s časovačem nebo bez časovače a sušičku potravin  Excalibur s 9 tácy s časovačem nebo bez časovače.

Sušičky, které jsou vhodné na zeleninu i bylinky Excalibur fungují na principu odstraňování vody prostřednictvím nepřetržité cirkulace horkého vzduchu, jehož teplotu kontroluje termostat. Sušičky zvládnou usušit kořenovou zeleninu, listovou zeleninu, obilné trávy, bylinky, ořechy i semínka. Jsou vhodné i pro raw sušení. Také s nimi zvládnete usušit i cibuli, česnek nebo rajčátka.  

Zobrazit nabídku na e-shopu

Jak sušit bylinky?

Doporučujeme řídit se pár tipy. Zde je přinášíme:

1) Čím rychleji bylinky usušíme, tím budou voňavější. 2) Sucho a proudění vzduchu sušení urychlují a zabraňují plesnivění bylin. 3) Bylinky se před sušením nesmějí oplachovat, protože by se tím vytvořily podmínky pro napadení houbou. Prachu a případného hmyzu uvnitř svazečku se zbavíme pouze dobrým protřepáním. 4) Bylinky jsou doopravdy usušené, jestliže se stonky začnou lámat, protože jsou křehké, listy pokroucené a všechno pěkně šustí. 5) Bylinky bychom měli skladovat odděleně podle jednotlivých druhů. Můžete použít plechové krabice, nádoby z tmavého skla či plastové potravinářské krabice, které lze důkladně uzavřít. Nedoporučujeme plátěné pytlíky.

Další tipy: doporučujeme sušené plátky dýní. Nebo co dělat s nadúrodou rajčat? Zkuste i další dobroty ze sušičky.

Usušte bylinky snadno a hravě pomocí horkovzdušné sušičky.

sušička zvládne usušit i bylinky